Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nový zákon o ochrane hospodárskej súťaže

07.03.2001, 08:00

 • Tlačiť
 • 0

Národná rada SR schválila 27. februára tohto roku vládny návrh zákona o ochrane hospodárskej súťaže. Zákon o ochrane hospodárskej súťaže upravuje aj formy nedovoleného obmedzovania súťaže, ktorými sú dohody obmedzujúce súťaž a zneužívanie dominantného postavenia na trhu. Na základe novej právnej úpravy nebude možné poskytovať sektorové výnimky. Malí a strední podnikatelia však budú môcť využiť výnimky podľa tzv. pravidla de minimis. Cieľom aplikácie doktríny de minimis je uľahčiť kooperáciu medzi malými a strednými podnikateľmi. Ak uzavrú dohodu obmedzujúcu súťaž, ktorá má bezvýznamné účinky na hospodársku súťaž na relevantnom trhu, dohoda nebude v zmysle zákona o ochrane hospodárskej súťaže zakázaná a neplatná. Navrhovaný zákon obsahuje aj právnu úpravu posudzovania koncentrácií. Zákon by mal byť účinný od 1. mája. Uviedla to SITA.


 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Podnikanie/legislatíva

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.