Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Prídavky na deti bude vyplácať nový platiteľ

07.03.2001, 08:00

 • Tlačiť
 • 0

Samostatne zárobkovo činným osobám, ktorých príjem z podnikania a inej samostatne zárobkovej činnosti v roku 1999 nepresiahol stotisíc korún, nárok na prídavky na deti a príplatok k prídavkom na deti nezaniká. Ako informovala Adela Štrpková z tlačového oddelenia Sociálnej poisťovne, všetkým oprávneným SZČO, ktoré majú nižší ako stotisícový príjem, bude prídavky na deti vyplácať nový platiteľ, ktorým je okresný úrad príslušný podľa trvalého pobytu. Keďže podmienky doterajšieho nároku na prídavky na deti platia až do konca júna tohto roku, výšku celkových príjmov rodiny z dôvodu zmeny platiteľa netreba preukazovať. Ak nie je možné, aby poberanie prídavkov na deti prevzal druhý z rodičov, Sociálna poisťovňa postúpi príslušnú dokumentáciu okresnému úradu. K 1. júlu 2001 však bude musieť každá SZČO preukazovať splnenie podmienok nároku na prídavky na deti a príplatok k prídavkom príslušnému platiteľovi. Ďalšie informácie v tejto veci poskytnú občanom na požiadanie pobočky Sociálnej poisťovne. Ženám ako podnikateľkám a živnostníčkam nezaniká ani nárok na rodičovský príspevok. Pri splnení podmienok, ktoré sa v žiadnom smere nezmenili, im ho bude naďalej vyplácať Sociálna poisťovňa. Ako ďalej zdôraznila A. Štrpková, od 1. januára tohto roku nemožno jednoznačne hovoriť ani o zániku nároku na peňažnú pomoc v tehotenstve a materstve pre SZČO, pretože tu platí šesťmesačná ochranná lehota. Informovala o tom TASR.


 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Podnikanie/legislatíva

Diskusia (0 reakcií)

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.