Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Thursday, March 22

28.03.2001, 08:00

 • Tlačiť
 • 0

One of the Europe's largest insurers, the French AXA, aims to expand into Slovakia, the Czech Republic and Austria. The expansion will take the form of an acquisition of small and mid-sized insurers, strong mainly in life assurance. Reported by the daily Hospodarske noviny.

Matsushita Audio Video (MAV) announced it plans to invest 23 mn EUR in Krompachy within the next three years, and create 900-1,200 jobs. The government pledged to support the company with Sk10 mn (0.23 mn EUR) and support re-training of employees by up to Sk160,000 (3,678 EUR) per employee. The firm intends to implement the final production of video-recorders, audio mini and DVD players and work on improvements. In 2001 the yearly revenues are to amount to Sk4.3 bn (98.85 mn EUR). By 2003 the figure should increase to Sk7.7 bn (177 mn EUR). Reported by the daily Pravda.

Leather sofa importer MSJ World Co-operation s.r.o., Zvolen, plans to launch sofa production in Slovakia in co-operation with a Finnish firm, Pohjanmaan Kaluste. The new firm should manufacture around 30,000 sofa sets per year, 60 percent of which are to be exported to Scandinavia and the rest sold in Germany, the Czech Republic and Slovakia. The new production, beginning within a year, should give jobs to 100 people. Reported by the daily Sme.

Slovak bus maker SlovBus a.s., Nove Mesto nad Vahom, set up a joint venture with Kazakh ZAO Juzny Masinostrojitelny Zavod (based in Shimkent), named KazSlovBus, for production of buses. They also signed an agreement on the delivery of 40 Slovak-made buses to Kazakhstan, from which five are to be delivered in the first half of this year with the rest following by the end 2001. Reported by the daily Praca.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika English news summary

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.