Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Z Rádia Koliba je Rádio Okey

07.03.2001, 08:00 | Ľubor Kyselý | © 2001 News and Media Holding

 • Tlačiť
 • 0

Rádio Koliba zmenilo od 1. marca názov na Rádio Okey. Nová je aj vysielacia štruktúra. Zmeny sa uskutočnili paradoxne práve v čase, keď sa podiel tohto rádia na trhu podľa prieskumu MML - Median 2000 vyšplhal na prvú priečku v Bratislave a v rámci celého Slovenska na prvú priečku spomedzi komerčných staníc. Počúvanosť rádia už niekoľko sezón kontinuálne stúpala, keď v druhej vlne prieskumu MML - Median 1999 dosiahla len na päť percent. Odvtedy sa stále zvyšuje.

Aj manažéri rádia hodnotia predchádzajúce obdobie z pohľadu trhových podielov ako veľmi úspešné. Ako povedal generálny riaditeľ rádia Michal Arpáš, zmeny sa pripravovali už dlhšie a výsledky poslednej vlny prieskumu sú pre neho prekvapením.

V programovej štruktúre dostane o málo viac miesta aktuálne spravodajstvo (70 minút denne), zamerané čiastočne na bulvárne informácie. Širší priestor dostane šport a motorizmus. Rádio Okey však chce v prvom rade ostať hudobným rádiom.

Podľa tlačovej správy bola zmena značky aj dôsledkom vlastníckych vzťahov v spoločnosti WA Slovakia, a.s., Bratislava, ktorá vlastní licenciu na vysielanie rádia. Dovtedajší stopercentný vlastník WA Slovakia - Horizont Slovakia, o.c.p., a.s., Košice - previedol svoj podiel na banskobystrické s.r.o. Forward a R-media. Začiatkom novembra minulého roka potvrdil TRENDU M. Arpáš, že je konateľom a spolumajiteľom týchto spoločností spolu s Ľubicou Masárovou a Ľubomírom Messingerom. Ten je v orgánoch viacerých spoločností spolu s Jánom Kováčikom, ktorý je zároveň predsedom predstavenstva spoločnosti A.D.A.M., a.s., Bratislava. Tá je podľa obchodného registra od 12. júna 2000 jediným spoločníkom firmy Gamatex, s.r.o., Bratislava, ktorú plne ovládla Markíza. Na margo vzťahu s TV Markíza M. Arpáš na tlačovej konferencii povedal, že "vzťahy rádia s TV Markíza boli, sú a budú nadštandardné". Podľa predstaviteľov Rádia Okey však Pavol Rusko nie je majiteľom ani spolumajiteľom tohto rádia.

Signál rádia pokrýva zhruba dve tretiny územia Slovenska a končí sa v okolí Popradu. Ďalej na východ rádio nevysiela a podľa tretej etapy MML - Median 2000 zaznamenala Koliba v tomto regióne sedempercentný podiel.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Marketing a médiá

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.