Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Boom letných bytov pri mori

27.11.2008, 00:00 | Ján Blažej

 • Tlačiť
 • 0

Sú objekty, ktoré sú príliš veľké, nuž sa utajiť nedajú. Napríklad hotel Karola Konárika v dedinke Božava na Dugom otoku. Médiá objavili, že v susedstve rekonštruoval hotel zasa Vladimír Poór. Svojho času sa objavili snímky z luxusnej rezidencie Vladimíra Fruniho, šéfa skrachovaných nebankoviek BMG Invest a Horizont Slovakia, i prázdninové príbytky ďalších ľudí z biznisu i politiky.


Ivana Balková, manažérka predaja zahraničných nehnuteľností investično-poradenskej spoločnosti Mediterránea so sídlom v Madride a v Prahe, s pobočkou v Bratislave, odhaduje, že v Chorvátsku majú nehnuteľnosti aspoň stovky Čechov a Slovákov. Okolo 40-tisíc nehnuteľností vlastnia podľa Anteho Nevističa, majiteľa Adriatica Real Estate, jednej z najväčších chorvátskych realitných spoločností, cudzinci. No štatistiky majiteľov podľa národnosti sa zostaviť nedajú. Niektorí ich kúpili ako fyzické osoby, iní ako majitelia spoločnosti registrovanej v Chorvátsku.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika TREND špeciál - umenie investovať

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.