Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Martinský pivovar dovaril

13.11.2003, 00:00

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Firmy v SRVo štvrtok minulý týždeň po 110 rokoch stíchla výroba v martinskom pivovare. Zo štyroch pivovarov tak a.s. Heineken Slovensko stiahla stáčanie piva do troch. Naďalej však chce  zachovať značku Martiner. Podľa pôvodnej receptúry sa má  vyrábať v nitrianskom pivovare a distribuovať sa bude v regióne Martina.

Heineken chce týmto krokom zefektívniť svoje prevádzky na Slovensku. Ako priamy dôvod odstavenia však označuje pokles spo­treby piva na Slovensku po zvýšení spotrebných daní tohto roku. V septembri došlo podľa firmy na trhu k medziročnému prepadu o 14,5 percenta.

Heineken v Martine prepustí 121 ľudí. Iba malá časť z nich nájde uplatnenie v distribúcii skupiny. Prepusteným zamestnancom firma platí celý november a vypláca odstupné presahujúce tri mesačné platy. Najíma tiež agentúru, ktorá má pomáhať pri hľadaní zamestnania.

Najzaujímavejším aktívom pivovaru v Martine je plniaca linka na pivo do plechovíc. Jej kapacitu využívajú aj domáci konkurenti Heinekenu a niektoré pivovary v ČR, ktoré dovážajú pivo na plnenie v cisternách. Celá linka sa bude sťahovať do Hurbanova a jej odstávka sa odhaduje na tri–štyri týždne. Podľa hovorcu skupiny Petra Šveca partneri boli upozornení na výpadok a väčšinou sa predzásobili. Sťahovanie linky prebieha v období, keď je na trhu menšia spotreba piva.

„Ostatné tri pivovary pracujú na plné obrátky a v ich prípade nie je dôvod na redukciu výroby,“ tvrdí vo vyhlásení spoločnosti jej generálny riaditeľ Jean-Paul van Hollebeke.  Ako ďalej pripomína, „Slovensko je výnimočný trh ovplyvnený silnou pivnou tradíciou a najmä historicky danou nízkou cenou piva. Za týchto okolností môže nastať aj paradoxná situácia, keď je naša spoločnosť lídrom na trhu, má v portfóliu najúspešnejšie značky, a napriek tomu nedosahuje významnejší zisk.“ (gb)

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Firmy v SR

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.