Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Deutsche Bank požičala fondu Trend 65 mil. Kč

07.10.1998, 09:03

 • Tlačiť
 • 0

Podľa informácií predstavenstva Investičného fondu Trend, a.s., poskytla najväčšia európska banka Deutsche Bank fondu pôžičku vo výške 10 percent aktív Trendu, ktoré v súčasnosti dosahujú 650 mil. Kč. Ako informovali Lidové noviny (LN), získaných 65 mil. by mal fond podľa člena predstavenstva Johna Moffita použiť na výdavky spojené so súdnymi spormi o vrátenie akcií OD Kotva. Úver, na ktorý sa vzťahuje informačné embargo, je podľa českých právnych noriem splatný do šiestich mesiacov. Trend však podľa Moffita uzavrel s Deutsche Bank predbežnú zmluvu o predĺžení tohto termínu pre prípad, že sa v blízkom čase vytunelovanému Trendu nepodarí získať akcie späť a pôžičku vrátiť. Trend však dúfa v skoré doriešenie kauzy, dodávajú LN. Predstavenstvo Trendu vyvracia špekulácie o tom, že by Deutsche Bank zamýšľala v budúcnosti ich akcie odkúpiť. Dôvody poskytnutia pôžičky ani predstavenstvo fondu, ani česká pobočka nemeckej banky nemienia vysvetliť. Moffit zatiaľ len uviedol, že peniazmi fond zaplatí právnikov, telefónne poplatky a kancelárie. Johannes Kinsky z Deutsche Bank pôžičku odôvodnil snahou prispieť k spriehľadneniu českého kapitálového trhu, dodáva denník.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Kapitálový trh

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.