Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Internetové dotácie pre všetkých

19.10.2006, 00:00

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Ekonomika v SR

O štátny príspevok, zlacňujúci pripojenie do internetu o 234 korún mesačne po dobu dvoch rokov (TREND 32/2006), budú môcť požiadať všetci záujemcovia. Garant dotačného projektu Internet pre vzdelávanie, ministerstvo dopravy prestane bazírovať na veku žiadateľa. Doteraz boli príspevky dostupné iba pre ľudí od 15 do 25 rokov. Rozšírenie cieľovej skupiny zodpovedá vyhláseniu ministra dopravy Ľubomíra Vážneho, ktoré TREND získal v auguste, že vláda hľadá „cestu zlacnenia internetu pre všetkých“. Telekomunikačný expert a konateľ konzultačnej firmy DLM Slovakia Peter Blaas sa nazdáva, že rozhodnutie rezortu mohla ovplyvniť i stagnácia čerpania dotácií.


Napriek rozšíreniu cieľovej skupiny si internetovú dotáciu neužijú obyvatelia Prešovského a Žilinského samosprávneho kraja. Tie už vyčerpali limit päťtisíc poberateľov na jeden kraj, ktorý ministerstvo stanovilo pri rozbehu projektu. Najviac voľných dotácií ostalo v banskobystrickom a trnavskom vyššom územnom celku. Rovnomerné rozdelenie sa podľa P. Blaasa ukázalo ako nie celkom šťastné: „Prešovský kraj, ktorý má najviac obyvateľov a jednu z najhorších sociálnych situácií, dostal rovnaký počet dotácií, ako výrazne menší Bratislavský kraj s podstatne lepším sociálnym profilom.“


Kraje s vyčerpanými limitmi by sa mohli opäť dostať do hry, ak by ministerstvo v projekte pokračovalo aj na budúci rok.(ja)
 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Ekonomika v SR

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.