Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Immoeastu zachutili byty

07.09.2006, 00:00

 • Tlačiť
 • Poslať e-mailom
 • Oznámiť chybu
 • 0

Rubrika

Financie

Viac než sedem miliárd korún plánuje investovať rakúska investičná firma Immo-
east Immobilien do rezidenčných projektov v strednej a východnej Európe v najbližších dvanástich mesiacoch. Immoeast, dcérska firma rakúskeho realitného investora Immofinanz Immobilien, sa doteraz financovaniu bytových projektov nevenovala. Jedinou výnimkou bol osemstobytový projekt v Pobaltí. Teraz sú na rade Česko, Slovensko, Poľsko, Rumunsko či Bulharsko. Immo-
east sa hodlá podieľať na výstavbe približne dvoch tisícok bytov, hodnota investície dosiahne zhruba 180 miliónov eur.


Do vstupu na rezidenčný trh investora presvedčil potenciál stredo- a východoeurópskeho regiónu. A najmä jeho vysoká výnosnosť. „Bude dosť nad dvadsiatimi percentami,“ odhaduje pre Bloomberg predseda predstavenstva Immoeastu Karl Petrikovics. To je zhruba štvornásobok toho, čo vynášajú ročne komerčné nehnuteľnosti v západnej Európe. Ba aj v krajinách Vyšehradskej štvorky už výnosy klesli pod desať percent. Dvojcifernú rentabilitu si tak zachovávajú len trhy vo východnej Európe, ktoré sú v porovnaní s investíciami v EÚ o niečo rizikovejšie.


Immoeast plánuje na bytových projektoch participovať ako finančný partner lokálnych developerov. Realitné investičné firmy tak zlepšujú vlastné výnosy. Podobne to urobil napríklad Czech and Slovak Property Fund pri bytovom komplexe Jégého alej, ktorý v Bratislave stavia český developer Finep. (ms)
 • Tlačiť
 • Poslať e-mailom
 • Oznámiť chybu
 • 0

Rubrika Financie

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.