Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

O Slovenskej poisťovni sa opäť nerokovalo

03.09.1998, 08:15

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Aktuality

Poslanci v rámci riadnej 52. schôdze vyslovili v treťom čítaní súhlas s dodatkovým protokolom k Dohovoru o ochrane ľudských práv a dôstojnosti človeka v súvislosti s aplikáciou biológie a medicíny. Dodatkový protokol zakazuje klonovanie ľudských bytostí. Poslanci definitívne schválili aj zákon o platových pomeroch niektorých ústavných činiteľov, ktorý vláda predtým vrátila na opätovné prerokovanie.

Opozícia sa neúspešne pokúsila rozšíriť program rokovania aj o návrh na odvolanie Štefana Gavorníka z funkcie prezidenta Prezídia Fondu národného majetku SR, Milana Reháka z funkcie viceprezidenta prezídia a Miroslava Maxona z funkcie ministra financií SR. Poslanci navrhli aj text uznesenia k nezákonnej privatizácii Slovenskej poisťovne. Zo 122 prítomných poslancov za návrh hlasovalo 60, proti 50, zdržali sa deviati a traja nehlasovali. Za prijatie návrhu hlasovali nielen všetci opoziční poslanci, ale aj Ján Ľupták, Ján Garai, Anton Poliak a Klement Kolník (kandidovali za Združenie robotníkov Slovenska) a Miroslav Michalec (kandidoval za SNS). Proti boli všetci poslanci HZDS.

"Parlament svojím postojom jednoznačne ukázal, že sa vzdáva funkcie kontroly voči výkonným orgánom," uviedol pre agentúru SITA predkladateľ návrhu, predseda poslaneckého klubu SDĽ Michal Benčík. Poslanci podľa neho mali možnosť ukázať ochotu riešiť tie otázky, ktoré výkonná moc v oblasti privatizácie zneužila. Návrh na zvolanie mimoriadnej schôdze poslanci opozície podali po tom, ako štát stratil väčšinu akcií v Slovenskej poisťovní.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Aktuality

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.