Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Peter Matyšák

14.10.2009, 10:06

Vinár z Pezinka zúročuje aj skúsenosti zo socialistického podnikania

 • Tlačiť
 • 0

Pustil sa do podnikania, keď sa to ešte ani poriadne nedalo. Na sklonku socialistického režimu. V malom. Na kúsku rodinných viníc, v bufetoch a so starou aviou.

Rovnako od piky Peter Matyšák začínal aj s kvalitou produkcie. So sudovým vínom čapovaným v tržniciach. Dnes má namiesto bufetov hotel či luxusnejšiu reštauráciu. A v posledných rokoch už patrí k tuzemským vinárom s najvyšším počtom ocenení za kvalitu nielen z domova, ale napríklad aj z vinársky presláveného Francúzska.

Stále sa však drží aj svojich podnikateľských koreňov. Naďalej čapuje stolové vína na trhoch. No aj vďaka udržiavaniu celej šírky sortimentu lepšie zvláda dôsledky krízy. V hoteli má síce menej hostí, no nenároční štamgasti si vína kupujú viac ako pred krízou.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Manažér roka 2009

Súvisiace články

Slovensko najdrahšie v eurozóne

Priemerné sadzby nových hypoték na Slovensku sa v auguste pohybovali pri šiestich percentách a boli najvyššie v eurozóne. Priemer krajín s jednotnou menou bol o dva percentné body nižšie. Na vysvetlenie rozdielu nestačia argumenty o menšom a rizikovejšom trhu či nákladoch na refinancovanie. Banky požičiavajú draho aj preto, že môžu.

Čo má rád Martin Pučalík

Zatĺkať, zatĺkať, zatĺkať

Michal Hrabovec


Ness si e-kataster podelí s DWC

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.