Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

TREND top reštaurácie a hotely 2010

19.11.2009

Reštauračný a hotelový biznis sa kríze nepoddáva

 • Tlačiť
 • Poslať e-mailom
 • Oznámiť chybu
 • 0

Už niekoľko rokov TREND predstavuje formou bedekra najlepšie slovenské reštaurácie a hotely a rok 2009 nie je výnimkou. Doteraz v gastronomickom a hotelovom biznise neboli také rozdielne obdobia, ako boli roky 2008 a 2009. Situácia sa totiž úplne zmenila. Ekonomické turbulencie zasiahli ako jedny z prvých reštauračný a hotelový biznis. Namiesto rozvoja teraz väčšina podnikov rieši, ako sa udržať na trhu, zefektívniť svoje prevádzky tak, aby udržali na uzde náklady a nestratili nič z kvality, na ktorú boli ich zákazníci zvyknutí. Tých, ktorým sa to darí, predstavuje táto kniha. Výber je o niečo užší ako po minulé roky, v bedekri sú informácie o 350 zariadeniach. Je to aj preto, aby zaradené reštaurácie a hotely naozaj spĺňali kritérium „top“ v názve bedekra. Napriek tomu, že sa dynamika otvárania nových reštaurácií, hotelov a penziónov zmiernila, opäť je v publikácii množstvo nových zariadení. Niektoré z nich sa ešte len budú čoskoro otvárať. Novinkou v tohtoročnom vydaní je rozšírený počet top šéfkuchárov. Už to nie je desiatka, ale dvojnásobok. Ekonomická situácia sťažila biznis podnikateľom v gastronómii a hotelierstve, ale aj tu platí, že všetko zlé je na niečo dobré. Z krízy vždy niekto profituje – a teraz je to hosť. Počas hodnotení sa hodnotitelia TRENDU stretávali s rôznymi prístupmi manažmentov k zmenenej situácii, respektíve ich dôsledkami. Bývali v hoteloch, kde boli jedinými hosťami, na druhej strane výnimkou neboli ani obsadené hotely a plné reštaurácie. Ani tento rok vydavateľ bedekra nezmenil kritériá hodnotenia. Všetky zariadenia boli hodnotené anonymne, ich majitelia o návšteve hodnotiteľov vopred nevedeli. Cieľom bedekra je uľahčiť orientáciu nielen čitateľom, ale aj ľuďom z hotelového a gastronomického biznisu, ktorí vydanie knihy chápu ako snahu pomôcť k zvyšovaniu úrovne ich zariadení.

archiv_61 Kniha46

Kolektív: TREND top reštaurácie a hotely 2010. Vydal TREND Holding, s.r.o., Bratislava 2009. Počet strán 456, cena 8,27 € (249 Sk). Publikáciu distribuuje TREND Holding. Všetci predplatitelia TRENDU, ktorí budú mať zaplatené ročné predplatné na rok 2010, dostanú publikáciu zadarmo. Ďalšiu knihu si môžu objednať s 10-percentnou zľavou, doručenie do 2 až 4 týždňov.(jh)

Dočítajte celý článok
Článok je súčasťou prémiového obsahu, vyšiel v týždenníku TREND 46/2009. Ak ste predplatiteľom a článok sa nezobrazuje celý, skontrolujte si prihlásenie a prečítajte si rýchly návod ako získať prístup k digitálnym službám TRENDU.
Vyberte si predplatné od 3,99 €
 • Tlačiť
 • Poslať e-mailom
 • Oznámiť chybu
 • 0

Rubrika Knižné novinky

Súvisiace články

Dvadsať rokov kapitalizmu

Udalosti zo 17. novembra 1989 a výsledky v dobiehaní Západu, o ktoré sa Slovensko od tej chvíle snaží, sú dôvodom na oslavu. No proces transformácie ešte nie je na konci. Volanie po zašlých časoch je len dočasný jav a oblasti, ktorých sa transformácia dotkla len okrajovo, školstvo či zdravotníctvo, si čoskoro vyžiadajú pozornosť celej spoločnosti.

Lodná doprava – potenciál, ktorý vyčkáva

Domino kameň padol aj na lízingovky

Dopravná brandža po hodoch na brzdách

Intermodálna doprava behom na dlhé trate

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, predplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.