Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Malí veľkí provideri

25.11.2009, 10:00

V internete sa miestne telekomy veľkým hráčom vyrovnali. Teraz je na rade IP TV

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Infotrendy

Po celom Slovensku má Orange pre záujemcov o internet alebo televíziu cez optické prípojky jednotné reklamné posolstvo. S jednou výnimkou. Pre Košice túto jeseň nachystal špeciálnu ponuku. Obyvateľov východniarskej metropoly by rád oslovil cenami, ktoré „vám ťažko dá niekto iný v meste“.

Lokálny marketing Orangeu sa dá interpretovať ako snaha narušiť hegemóniu najväčšieho hráča na košickom internetovom trhu. Tým nie je ani Slovak Telekom (ST), ani UPC, hoci obaja veľkí operátori na ňom pôsobia. Orange útočí na pozície providera, ktorého mimo Košíc (a ešte Trebišova a Popradu) prakticky nepoznajú, no v domovskom meste je s 30-tisíc internetovými abonentmi číslo jeden: Antik.

Košice nie sú na jedinou lokalitou, kde sa veľkí celoslovenskí provideri zrážajú so silnými miestnymi rivalmi. Obdobne dominantné postavenie ako Antik v Košiciach majú lokálni hráči v Spišskej Novej Vsi, Rimavskej Sobote či Námestove. Z viacerých pôvodne garážových firiem sa vyvinuli profesionálne podniky, ktoré riešia rovnaké výzvy ako ich konkurenti z bratislavských biznis centier.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Infotrendy

Súvisiace články

Najlepšie reštaurácie Slovenska

Víťaza TREND TOP, reštauráciu Camouflage, ocenil aj známy bedeker Gault Millau

Kríza nahráva nájomným bytom

McDonalds’s ozelenie

Stredoeurópski lídri obchodu

Husto v poloprázdnom priemyselnom parku

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.