Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Žurnál skončil

02.12.2009, 10:30

Spravodajský časopis po necelých troch rokoch zaniká. Pod koniec sa podpísal prepad reklamného trhu

 • Tlačiť
 • Poslať e-mailom
 • Oznámiť chybu
 • 0

Spoločensko-politický týždenník Žurnál vyjde budúci týždeň poslednýkrát. Vydavateľ časopisu TV Tip, patriaci podnikateľovi Jánovi Kováčikovi, v piatok oznámil, že vianočné dvojčíslo, ktoré sa objaví v stánkoch 16. decembra, bude posledné.

Časopis začal vychádzať v marci 2007. Vydavateľ dal magazínu tri roky na to, aby sa etabloval, na naplnenie tretích narodenín nakoniec nepočkal. „Jeho pozícia bola v súčasnej ekonomickej situácii na slovenskom mediálnom a reklamnom trhu z dôvodu prepadu inzertných príjmov zložitá. Týždenník Žurnál si našiel svojich priaznivcov a verných čitateľov, ktorým bude chýbať. Zákony trhu sú však neúprosné,“ lúči sa TV Tip so svojím titulom, ktorý podľa vydavateľa naplnil ambíciu stať sa mienkotvorným titulom.

Čísla predajnosti Žurnálu boli po celý čas neznáme. Vydavateľstvo TV Tip ho nezaradil do auditu ABC SR, rovnako ako svoj druhý zostávajúci titul Markíza. Podľa Sme.sk bola predajnosť spravodajského magazínu s priemernou predajnosťou 15-tisíc výtlačkov na úrovni .týždňa či TRENDU.

Dočítajte celý článok
Článok je súčasťou prémiového obsahu, vyšiel v týždenníku TREND 48/2009. Ak ste predplatiteľom a článok sa nezobrazuje celý, skontrolujte si prihlásenie a prečítajte si rýchly návod ako získať prístup k digitálnym službám TRENDU.
Vyberte si predplatné od 3,99 €
 • Tlačiť
 • Poslať e-mailom
 • Oznámiť chybu
 • 0

Rubrika Marketing a médiá

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.