Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Novitech Tax pohorel na e-daniach

07.04.2010, 10:12 | Jozef Andacký | © 2010 News and Media Holding

Rozchod daňovákov s dodávateľom IT systému

 • Tlačiť
 • 1

Rubrika

Infotrendy

V posledný pracovný deň pred Veľkou nocou zvolalo Daňové riaditeľstvo SR v Bratislave tlačovú konferenciu. Šéf daniarov Igor Šulaj (nominant Smeru-SD) na nej pred televíznymi kamerami a diktafónmi novinárov vysvetľoval, že za problémy s kolabujúcim online portálom eTax, ktoré ľuďom a firmám komplikovali elektronické vypĺňanie daňových priznaní, môže dodávateľ softvéru, košický Novitech Tax.

Zhodou okolností riaditeľ tejto firmy Peter Birčák v tom istom čase sedel na stretnutí so zástupcami Daňového riaditeľstva v Banskej Bystrici. Tvrdí, že na míting, na ktorý prišli aj ľudia zo spoločnosti IBM Slovensko, dodávateľa hardvéru, ich pár dní predtým písomne pozval sám I. Šulaj. „Po tlačovke začali do firmy volať novinári, no keďže som cestoval, nemohol som reagovať. Vyzeralo to, ako keby som sa skrýval,“ rozhorčuje sa P. Birčák.

Skrížené načasovanie týchto dvoch udalostí je len vrcholom napätia v jednom z najdlhšie trvajúcich obchodných vzťahov medzi štátnou organizáciou a IT firmou. Vzťah, ktorého začiatky sa datujú do roku 1992, sa najnovšie posúva na súdy, kam obaja partneri nasmerovali svoje vzájomné žaloby. A súdne pojednávania sú predzvesťou ešte väčších turbulencií okolo najdôležitejšieho informačného systému daňovej správy, keď I. Šulaj už teraz otvorene hovorí o budúcej zmene dodávateľskej suity.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 1

Rubrika Infotrendy

Súvisiace články

Tesco Experiment

Najväčší reťazec na Slovensku predstaví tento rok dva úplne nové koncepty predajní

Kofolu ťahá súdržnosť vlastníkov

Hladko do novej banky? Ako kde

Japonci predali vlajkovú loď

Odstavte sudcov nabok

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.