Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Bratislavský Chinatown

19.05.2010, 10:37 | Dominik Orfánus | © 2010 News and Media Holding

Ako žije bratislavský Chinatown

 • Tlačiť
 • Poslať e-mailom
 • Oznámiť chybu
 • 0

Niekoľkoposchodový obytný dom s malými oknami a skromnými balkónmi v štýle modernej čínskej architektúry. Zatiaľ je obývaných iba pár poschodí, spodné obchodné priestory čakajú na dokončenie. Čínski zvárači bez ochranných okuliarov dokončujú zábradlie. Idylku Šanghaja kazia už iba pod domom odparkované luxusné autá s bratislavskými evidenčnými číslami. Dôkaz, že na okraji hlavného mesta rastie nefalšovaný Chinatown.

Napojení na fabriky

„Je to tu čínske, celá Stará Vajnorská,“ hovorí zamestnanec tamojšieho čínskeho veľkoskladu. Bez mena, bojí sa o svoju prácu. Čínski majitelia sú prísni, ale v krízových časoch je aj robota skladníka sedem dní v týždni dobrá. Za vyše šesťsto eur. Slováci sú na tom ešte finančne dobre. Čínski kolegovia v obchodoch dostanú po odrátaní poplatkov za ubytovanie či stravu zlomok danej sumy.

Dočítajte celý článok
Článok je súčasťou prémiového obsahu, vyšiel v týždenníku TREND 20/2010. Ak ste predplatiteľom a článok sa nezobrazuje celý, skontrolujte si prihlásenie a prečítajte si rýchly návod ako získať prístup k digitálnym službám TRENDU.
Vyberte si predplatné od 3,99 €
 • Tlačiť
 • Poslať e-mailom
 • Oznámiť chybu
 • 0

Rubrika Téma špeciál - čína

Súvisiace články

Radšej nižšie tržby ako pochybný biznis

Veľké infraštruktúrne projekty sú poznačené premrštenými cenami a pravidlami hry, ktoré sa neraz menia za pochodu 1

Čo ukrýva čínsky rast

Televízor 2.0

Akcionári slovenských bánk sa uskromňujú

Pažravejší ako podkôrnik

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.