Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Spoločne proti globálnym výzvam

19.05.2010, 10:35 | Peter Blaas

IP TV sa pre mnohých miestnych poskytovateľov ukázala ako ťažký oriešok

 • Tlačiť
 • 0

Komu by napadlo, že sa v bratislavských kanceláriách Orangeu alebo UPC budú vyslovovať mená firiem, ktoré za hranicou ich domovského mesta donedávna nikto nepoznal? Ale stalo sa. Orange na vlaňajší vianočný trh priniesol prvú väčšiu regionálnu kampaň, zameranú priamo proti lokálnemu konkurentovi. A UPC zasa iného miestneho protihráča zažalovala na súde za nekalosúťažné konanie.

Nevyhnutné investície

Podľa prieskumu TRENDU o trhu malých lokálnych poskytovateľov internetu pokračoval vlani tento segment v raste, len mierne nižšom ako v roku 2008. Tržby 29 najväčších miestnych providerov, ktoré poskytli údaje za uplynulé dva roky, stúpli o 18 percent, rok predtým odhadol TREND nárast segmentu na 20 percent. O ziskovosti týchto spoločností sa veľa nevie, všetkých však čakali alebo čakajú vysoké investície do zvýšenia kvality miestnych sietí a do digitálnej televízie IP TV. Ani jedna z tých položiek neprináša do položky tržby žiadne podstatné hodnoty. Investície do optiky či retransmisie sú v súčasnosti skôr nevyhnutné na udržanie konkurencieschopnosti oproti väčším hráčom.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika TREND TOP v infotechnológiách

Súvisiace články

Bratislavský Chinatown

Na Slovensku sa ázijským biznismenom darí, v Bratislave budujú svoju štvrť

Radšej nižšie tržby ako pochybný biznis

Čo ukrýva čínsky rast

Televízor 2.0

Akcionári slovenských bánk sa uskromňujú

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.