Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Banky spoznávajú červené čísla

23.06.2010, 10:40 | Ján Kovalčík

Náklady na krytie rizík vlani mnohým bankám zhltli väčšinu prevádzkových ziskov, bezmála polovica bánk skončila v strate

 • Tlačiť
 • 0

Zisky boli v bankovom biznise na Slovensku mnoho rokov prakticky samozrejmosťou. Červené čísla zvyklo vykazovať nanajvýš zopár pobočiek zahraničných bánk, ešte len rozbiehajúcich svoj tunajší biznis. Etablované banky skĺzli do straty iba výnimočne. Takýto stav vydržal po väčšinu tohto desaťročia. Aj bankovníctvo je však podnikanie ako každé iné. Najúspešnejší dokážu ziskovosť obhájiť aj v zlých časoch, menej úspešní sa na čas začervenajú, poučia a vrátia k ziskom. Najmenej úspešní budú musieť z trhu odísť.

Aktuálny rebríček domácich peňažných ústavov a pobočiek zahraničných bánk niečo naznačuje. Zďaleka však ešte nedáva definitívnu odpoveď. Kto sa na trhu udrží a kto bude musieť ísť z kola von, ukáže až tento a nasledujúci rok. Napriek tomu už vlaňajšie čísla ponúkajú zaujímavé čítanie.

Suverénna VÚB

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika TREND TOP vo finančníctve

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.