Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Facebook testuje, ako zarábať na vzťahoch

23.06.2010, 10:39 | Eva Vozárová | © 2010 News and Media Holding

Facebook testuje, ako zarábať na vzťahoch

 • Tlačiť
 • 0

Všetko, čo vie spraviť Google, vieme my spraviť lepšie. Tak znie nepísané motto zamestnancov Facebooku. Dalo by sa to povedať aj inak: nízkymi ambíciami najväčšia sociálna sieť na svete rozhodne netrpí. Vo svete dot-com projektov to nie je nič nezvyčajné. Šéf Facebooku Mark Zuckerberg takisto fantazíruje, no svoj plán ovládnuť internet krok po kroku uskutočňuje. K jeho naplneniu mu chýba už iba posledný bod: presvedčiť, že minimálne tak dobre ako Google vie robiť to, čo ide vyhľadávaču najlepšie – zarábať peniaze.

Keby išlo iba o množstvo používateľov, málokto by pochyboval o vyhliadkach Facebooku do budúcnosti. Popularita sociálnej siete jej otvára cestu k úspechu. „Najmä mladí ľudia v poslednom čase vnímajú internet cez jedinú stránku,“ hovorí na margo Facebooku vynálezca World Wide Webu Timothy Berners-Lee, ktorý mal v máji prednášku v Bratislave.

Zdá sa, že je to tak: na Facebooku je všetko. Priatelia, rodina aj celebrity, statusy, fotografie, videá, výber najzaujímavejších článkov, súťaže aj videohry. Ľudia chodia na Facebook kontrolovať dianie vo svojom okolí a oznamovať novinky z vlastného života. Firmy zasa v komunitnej službe našli sľubný nástroj na podporenie vzťahu so zákazníkom.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Téma - internet

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.