Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Konzervatívny určite neznamená váhavý

23.06.2010, 10:40 | Martin Jesný | Jaroslav Kukučka | © 2010 News and Media Holding

Finančná manažérka roka 2010

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Firmy v SR

Vyše šesťtísíc zamestnancov strojárskej skupiny Sauer-Danfoss na celom svete našlo druhého júna v elektronickej pošte nové číslo firemného magazínu Navigator. Prvá strana sa začínala titulkom Finančná riaditeľka Sauer-Danfoss získala ocenenie. Pod ním článok o tom, ako Eve Kramárikovej, členke manažmentu slovenskej dcéry, odovzdali na konferencii TRENDU titul Finančný manažér roka 2009. Časopis slovenských fabrík skupiny v Považskej Bystrici a Dubnici nad Váhom k tomu vydal mimoriadne číslo. Táto žena sa pri zmienke o článkoch iba skromne usmieva. Namiesto rozprávania o sebe neustále stáča reč na svoju prácu.

Považské tempo

Začína krátkym exkurzom do čias rastu považskobystrickej firmy. Ako sa patrí v jej brandži, faktmi a číslami. Slovenská dcéra Sauer-Danfossu je jedno z hlavných výrobných centier skupiny. Produkuje komponenty aj celé moduly pohonných a hydraulických systémov pre rôznu mobilnú a manipulačnú techniku. Najmä stroje pre stavebníctvo a poľnohospodárstvo. Tucet rokov jej tržby rástli v priemere o 22 percent ročne. Preinvestovala viac ako 150 miliónov eur a stav jej pracovníkov v auguste 2008 kulminoval na 1 350 ľuďoch. Desať rokov funguje vo firme vývojové oddelenie, dnes so 65 pracovníkmi.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Firmy v SR

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.