Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Kríza banky preverí, no ich biznis nezadusí

23.06.2010, 10:38 | Ján Kovalčík

Úbytok voľných zdrojov podnikov sa prejavil poklesom ich vkladov, oporou bánk bolo obyvateľstvo

 • Tlačiť
 • 0

Po dlhom období konjunktúry aj Slovensko v roku 2009 zažilo a naplno pocítilo hospodársku recesiu. Prvú po celom desaťročí. Navyše mimoriadne náhlu. V priebehu niekoľkých mesiacov sa hospodárska dynamika, od ktorej v rôznej miere závisia firmy i domácnosti, prepadla z plus desať na mínus päť percent. Čo to prinieslo bankám? V zásade to isté, čo ich klientom. Viac neistoty a menej nového biznisu.

Najrýchlejšie a najprudšie kríza zasiahla firemných zákazníkov bánk. Najprv vo výrobe automobilov a ich komponentov, zakrátko aj v doprave a logistike, v ďalších odvetviach priemyslu i niektorých služieb. Oveľa pomalšie kríza prichádzala – a s rastúcou nezamestnanosťou i stagnujúcimi platmi stále prichádza – do peňaženiek obyvateľstva. Aj to ešte len časti. Napríklad zamestnanci vo verejnom sektore krízu ešte len pocítia – po voľbách na zvyšovanie platov, ba ani na udržanie doterajšej (pre)zamestnanosti na úradoch jednoducho nebude.

Utlmené firmy

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika TREND TOP vo finančníctve

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.