Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Pozície lídrov premiešala kríza

23.06.2010, 10:39 | Ján Kovalčík

Rošáda vo vedúcej trojke, silný ťah Poštovej banky a ústup OTP i pobočiek zahraničných bánk

 • Tlačiť
 • 0

Oslabený rast biznisu v retaili a pokles objemu úverov podnikateľským subjektom. Takto možno jednou vetou vyjadriť minuloročný vývoj na trhu bankových úverov, pod ktorý sa výrazne podpísala hospodárska recesia. Tá priniesla väčšiu opatrnosť bánk v poskytovaní nových úverov, ale aj výrazne menší dopyt zo strany klientov. Výsledkom bola stagnácia objemu úverov v bankovom sektore – prvá po takmer desaťročí. Jednotliví hráči však v úverovom biznise zaznamenali značne odlišné výsledky.

Výmeny na čele

Najväčšie nárasty v roku 2009 dosiahli Slovenská sporiteľňa – po roku sa vrátila na post jednotky aj v úveroch – a Všeobecná úverová banka, ktorá z tretej priečky postúpila vyššie prvýkrát po piatich rokoch. Na pozíciu trhovej trojky odsunuli predvlaňajšieho lídra – Tatra banku. Príčiny treba hľadať najmä v odlišných pozíciách najväčších bankových domov vo financovaní obyvateľstva a firemných klientov.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika TREND TOP vo finančníctve

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.