Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Aby na nás nezazerali

30.06.2010, 10:01 | Pavol Kubík | František Múčka | © 2010 News and Media Holding

Nový šéf chce advokátskej komore vrátiť dobré meno

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Rozhovor

Značka Slovenskej advokátskej komory (SAK) bola dlhé roky spojená so Štefanom Detvaiom. Jeho meno vo verejnom priestore najviac rezonovalo v prípade trestu komory pre Máriu Mešencovú, pretože prijala úlohu agentky pri usvedčení skorumpovaného kolegu. O komore bolo tiež počuť v súvislosti so snahou monopolizovať si tvorbu zmlúv na predaj nehnuteľností. Advokáti si nedávno zvolili nové predsedníctvo, na ktorého čelo sa postavil Tomáš Borec. Ten hovorí, že jeho úloha bude najmä zlepšiť meno advokácie.

Keď ste sa s kolegami uchádzali o post v predsedníctve, tvrdili ste, že chcete komoru, ktorá advokácii vráti stratený status a dobré meno. SAK nemá dobré meno? 

Prišlo k zásadnej obmene predsedníctva. Boli by sme radi, ak by sa meno advokácie zlepšilo. To je náš cieľ. Za zmenu hlasovalo veľa advokátov. Určite chcú novú komunikáciu navonok, aby oni ako advokáti mali pocit, že sa ich status zmení. A aby sa na nich ľudia nepozerali cez prsty. Týka sa to – nespravodlivo – tých, ktorí sú slušní. Je to vytvorený mediálny obraz.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Rozhovor

Súvisiace články

Fabušovcov väčší nedesia

Mäsiarska rodina po rozbehu Púchovského mäsového priemyslu oživí aj skrachované Corte

Bridlicový plyn rozhýbal konzervatívny biznis

V kríze len pribrzdiť

Dekriminalizácia odvodového bonusu

Pevnú sieť do zberu nedáme

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.