Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Fabušovcov väčší nedesia

30.06.2010, 09:59 | Ivan Haluza | © 2010 News and Media Holding

Ako Fabušovci zveľaďujú svoje mäsiarske impérium

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Firmy v SR

V stredoeurópskom mäsiarstve hrá v posledných rokoch prvé husle investičná skupina Penta. Do svojho holdingu Carnibona poskupovala viaceré slovenské i maďarské mäsokombináty, ich celkové ročné tržby presahujú štvrť miliardy eur. A po získaní ďalších, ktoré si Penta hľadá aj v Česku, sa majú jej výkony v brandži dostať až na pol miliardy eur.

V menšom rozsahu a iba v podmienkach domáceho trhu podobne dynamicky rastie aj tradičná mäsiarska rodina Fabušovcov. A to aj napriek tomu, že pred troma rokmi svoj myjavský mäsokombinát Fabušovci predali veľkopodnikateľovi Milanovi Fiľovi a mali v jeho mäsiarskej skupine Tauris Group robiť už iba manažérov a poradcov.

Avšak po vnútorných nezhodách Fabušovci v Taurise prácu stratili a začali znova podnikať sami – od piky. Už v polovici roku 2007 začali zo strát a padajúcich tržieb vyťahovať Púchovský mäsový priemysel. A nedávno sa Anton Fabuš, hlava rodiny, rozhodol, že znovuoživí aj ďalší mäsokombinát – Corte v Dolných Vesteniciach pri Prievidzi. Ten sa pred niekoľkými týždňami dostal do konkurzu a prepustil stovku svojich zamestnancov. A. Fabuš verí, že ho potiahne znova hore podobne ako púchovský podnik.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Firmy v SR

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.