Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Realitný zoskok fondy nevyrušil

30.06.2010, 10:01 | Martina Kláseková | Peter Kremský | © 2010 News and Media Holding

Pod pokrievkou hrnca s realitnými fondmi

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Reality

Ešte pred štyrmi rokmi boli investície do realít výlučne hrou pre silnejšie peňaženky, drobní investori sa do tohto sektora na domácej pôde nemali ako zapojiť. Až potom vznikli v krajine špeciálne realitné fondy, ktoré do hry pustili malých hráčov. Hoci kríza priniesla schladenie a prepad cien nehnuteľností, investori v nich zásadné škody neutrpeli. Fondy ešte nestihli narásť a mať veľké investície do nehnuteľností, ktoré by ich mohli položiť.

Aktuálne, keď sa ceny realít zosúvajú a hľadajú svoje dno, záujem investorov o realitné fondy stúpa. Za prvý polrok dosiahli čisté predaje štyroch špecializovaných fondov ponúkaných na Slovensku 20 miliónov eur. Toľko, čo za celý vlaňajšok.

Čo si investori kupujú, keď vkladajú zdroje do realitných fondov, nie je vždy otázka, na ktorú sa ľahko hľadá odpoveď. Kým niektorí správcovia o najväčších investíciách informujú na rovinu a bez ostychu, inde považujú alokáciu zozbieraných peňazí za obchodné tajomstvo. Paradoxom je, že práve najpredávanejší realitný fond, ktorý sa dokonca dostáva do rebríčka fondov s najvyššími čistými predajmi zostaveného naprieč spektrom všetkých druhov fondov, konkrétne investície tají. Alebo ich odhaľuje len so zdráhaním.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Reality

Súvisiace články

Fabušovcov väčší nedesia

Mäsiarska rodina po rozbehu Púchovského mäsového priemyslu oživí aj skrachované Corte

Bridlicový plyn rozhýbal konzervatívny biznis

V kríze len pribrzdiť

Dekriminalizácia odvodového bonusu

Pevnú sieť do zberu nedáme

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.