Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

V kríze len pribrzdiť

30.06.2010, 10:01 | Dominik Orfánus | © 2010 News and Media Holding

Samsung vo Voderadoch chce cenami podliezť čínske dovozy

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Firmy v SR

Od začiatku krízy prišla slovenská elektrotechnika o tisíce pracovných miest. Drvivá väčšina podnikov prepúšťala, zabrzdilo sa aj pár štartujúcich fabrík. Medzi svetlé výnimky patrí jedna z najväčších priamych zahraničných investícií posledných rokov – voderadský Samsung Electronics LCD Slovakia. Krízu pocítil iba v zmiernení rýchlosti vlastného rozvoja. Vďaka globálne naordinovaným úsporným opatreniam Samsungu zvýšila fabrika produktivitu práce. „Ku koncu minulého roka sme sa dostali na úroveň kórejských nákladov,“ hovorí viceprezident voderadskej firmy Doohee Hong. Na tento rok závodu naplánoval ďalší cieľ – cenami podliezť čínske dovozy televízorových panelov do Európy.

Druhý

Výrobcov motivujú k montáži televízorov v Európe vysoké clá. Hlavná výrobná súčasť LCD televízora – samotný displej – sa do európskeho colného sadzobníka dostala v roku 2006. Zatiaľ je päťpercentné dovozné clo pozastavené. Aby sa v únii stihli vybudovať výrobné kapacity. Svetoví producenti LCD sa nenechali dvakrát ponúkať. Prvý bol LG, ktorý v Poľsku otvoril závod na zobrazovacie moduly z tekutých kryštálov v máji 2007.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Firmy v SR

Súvisiace články

Fabušovcov väčší nedesia

Mäsiarska rodina po rozbehu Púchovského mäsového priemyslu oživí aj skrachované Corte

Bridlicový plyn rozhýbal konzervatívny biznis

Dekriminalizácia odvodového bonusu

Pevnú sieť do zberu nedáme

Realitný zoskok fondy nevyrušil

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.