Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Horná Nitra sníva o rozmachu

28.07.2010, 09:56 | Peter Kremský | © 2010 News and Media Holding

Banícka Horná Nitra dúfa v investície do cestovného ruchu

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Reality

V júni sa Prievidza stala pupkom Slovenska. Žiaľ, jej prvenstvo si na hornom toku rieky Nitra nikto na tabuľu cti nepripne. Z 1 600 nezamestnaných, ktorí v krajine v júni pribudli v štatistikách úradov práce, bola zhruba polovica v okrese Prievidza. Stalo sa tak po tom, čo z mesta po dlhých rokoch odišiel japonský výrobca káblových zväzkov Yazaki a väčšinu výroby odsťahoval do lacnejších Michaloviec. V Prievidzi prepustil celkovo 1 200 zamestnancov. No napriek morovým ranám realitný život v regióne nezastal. Stavajú sa nákupné centrá, predávajú sa byty a domy, dokonca aj novostavby.

Pomaly, po našom

archiv_44 _MST_prievidza a bojnice_005

Najväčšie investície by mali prievidzský región ešte len čakať. Malo by sa z neho stať jedno z centier cestovného ruchu na Slovensku. Najmä Bojnice priťahujú myšlienky na zábavný park vrátane aquacentra, na rozvoj kúpeľníctva, tenisovú akadémiu či seniorske bývanie blízko známej nemocnice a kúpeľov. Zatiaľ je však brzdou dopravné spojenie s bohatším západom Slovenska. Miestni hovoria, že prejsť zhruba 60-kilometrovú cestu k napojeniu na diaľnicu pri Trenčíne zaberie rovnaký čas, ako sa po nej potom doviezť dvojnásobný úsek do Bratislavy. Teda po hodine. Rýchlocesta R2 je stále iba v procese prípravy, termíny výstavby sú neurčité.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Reality

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.