Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Mikolajovo dedičstvo

28.07.2010, 09:57 | Jozef Andacký | © 2010 News and Media Holding

J. Mikolaj kúpil školám pomalý internet za veľa peňazí

 • Tlačiť
 • 1

Rubrika

Infotrendy

Nebýva zvykom, že PR oddelenie Slovak Telekomu (ST) informuje o pracovnom programe šéfa firmy. Minulý týždeň spravilo výnimku – Miroslav Majoroš požiadal ministra školstva o stretnutie. Dôvod: chce Eugenovi Jurzycovi (nominantovi SDKÚ-DS) vysvetliť tender na dodávku internetu a technológií pre viac ako tritisíc základných a stredných škôl na Slovensku, projekt Infovek2. Päťročný kontrakt za 38,7 milióna eur s daňou uzavrel telekom s ministerským Ústavom informácií a prognóz v školstve (ÚIPŠ) dva dni pred parlamentnými voľbami.

Na dobrej vôli

Dedičstvo Jána Mikolaja zo SNS novému ministrovi veľký manévrovací priestor nedáva. Lebo to, kto si v zmluve zabezpečil lepšie pozície, je zrejmé už z letmého pohľadu – a školský ústav to nebol. Ak by sa chcel napríklad zo zmluvy vyvliecť, veľa možností nemá. Úsmevná zámena podpisov, keď M. Majoroš zmluvu signoval a opečiatkoval „za užívateľa“, kým minulý týždeň odvolaný šéf ÚIPŠ Miroslav Korman za „poskytovateľa“, mu pravdepodobne nepomôže. Šéf telekomu E. Jurzycovi zaiste vysvetlí, že to zmluvu nerobí neplatnou, lebo podľa rýchloanalýzy jeho právnikov stačí, ak sú k názvom organizácií jednoznačne priradené podpisy ich štatutárov.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 1

Rubrika Infotrendy

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.