Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Prečo J&T zaujali české autobusy

08.09.2010, 09:57 | Dominik Orfánus | © 2010 News and Media Holding

Prečo zaujala J&T výroba českých autobusov

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Firmy vo svete

Keď Jaroslav Trnka po osemdesiatom deviatom odišiel z čela československého autobusového lídra Karosa Vysoké Mýto, bolo mu jasné, že bude ďalej vyrábať autobusy. Aj keď nemal žiadne konkrétne plány. Začal v Libchavách v podhorí Orlických hôr. V malom závode SOR, kde sa predtým robili poľnohospodárske stroje. Dnes s produkciou tejto fabričky poráža na českom a slovenskom trhu nielen svojho bývalého zamestnávateľa, ale aj tradičných veľkých európskych výrobcov.

Autobusy SOR nepatria medzi tie najkrajšie na cestách. Ale ich lowcostová výroba aj prevádzka v tendroch ťažko hľadá súpera.

Nový vietor

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Firmy vo svete

Súvisiace články

Krutá diaľničná matematika

Pol roka fungovania elektronického mýtneho systému vyráža dych. Jednoduché počty ukazujú, že po nasadení moderného satelitného systému a prudkom zvýšení cien za používanie ciest neostane Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) na účtoch viac peňazí ako v minulom roku, keď ich vyberala iba prostredníctvom nálepiek a neinkasovala za cesty prvej triedy.

Ústup veľkých

Nečinnosť je namieste

Austrália prosperuje z rozmachu Ázie

Trhu práce pomohli susedia

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.