Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Klientov privátnych bánk kríza zmenila

16.09.2010, 09:53 | Jana Hambálková | © 2010 News and Media Holding

Klientov privátneho bankovníctva kríza zmenila

 • Tlačiť
 • 0

Privátne banky či rovnomenné oddelenia v bežných komerčných bankách sa najbohatšími klientmi nechvália. Rovnako sa boháči len zriedkavo svojím majetkom vystatujú pred svetom a zvedavými očami prípadných závistlivcov. Štatistiky o ich počte a majetku preto neexistujú a prípadné odhady počítajú s odchýlkami v stovkách miliónov eur.

Bohatstvo majetných v krajine tipujú slovenskí privátni bankári na zhruba šesť až sedem miliárd eur. Nie všetky tieto peniaze majú banky na Slovensku pod vlastnými krídlami. „Podľa našich odhadov spravujú banky od privátnych klientov približne tri až štyri miliardy eur,“ myslí si šéf privátneho bankovníctva v Tatra banke Peter Bobik. V rukách slovenských privátnych bankárov teda môže byť len približne polovica peňazí boháčov. Z tej druhej je časť pravdepodobne odložená v zahraničných privátnych bankách, časť môže ležať na bežných účtoch. Mnoho ľudí totiž podľa Petra Farkaša, vrchného riaditeľa privátneho bankovníctva v Privatbanke, o možnosti stať sa privátnym klientom ani netuší.

Koľko je ľudí s tučným balíkom peňazí? Zdá sa, že ich počet sa blíži k ľudovej predstave o „horných desaťtisíc“. Tých, ktorí by v banke mohli získať status privátneho klienta, je v krajine podľa P. Bobika okolo šesť až desať tisícok. Konkrétne číslo závisí od sumy, ktorú si jednotlivé finančné domy stanovia na zaradenie klienta medzi najbohatšiu špičku.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika TREND + Privátne bankovníctvo

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.