Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Otrasy na trhoch boháčov neobišli

16.09.2010, 09:51 | Jana Hambálková | © 2010 News and Media Holding

Otrasy na trhoch boháčov neobišli

 • Tlačiť
 • 0

Majetkami boháčov po celom svete kríza riadne zatriasla. Straty z investícií pocítili najmä odvážnejší klienti privátnych bánk z USA či Ázie, ktorí však vďaka odvahe riskovať mohli v minulosti aj viac zarábať. Konzervatívnejší Slováci, ale napríklad aj Nemci otrasy na trhoch spred dvoch rokov podľa privátnych bankárov v priemere zásadnejšie nepocítili. No jednotlivci sa, rovnako ako iní majetní po celom svete, mohli pozerať na prepady majetku.

Po príklad netreba chodiť ďaleko. V susednom Česku pýta podľa portálu idnes.cz klientka českej ČSOB od banky náhradu škody takmer dva milióny českých korún. Tvrdí, že na radu osobného bankára zle investovala a prišla o celoživotné úspory. Lekárka cez banku dvakrát po sebe v rokoch 2005 a 2008 vložila peniaze do cenných papierov spojených s islandskými bankami. Prvá investícia začala strácať na hodnote na jar 2008 po spustení oslabovania tamojšej meny a odleve peňazí z krajiny. Po zbankrotovaní troch najvýznamnejších bánk vlani v októbri stratila úplne na hodnote aj druhá investícia. Bankami vydané papiere totiž zostali bezcenné. Podľa klientky osobného bankára upozorňovala, že je konzervatívny investor a nechce riskovať. Banka sa bráni a tvrdí, že podobné investície u nej mohli uskutočňovať len poučení privátni klienti a k žiadnemu pochybeniu z jej strany neprišlo.

Viac ako polovica dole

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika TREND + Privátne bankovníctvo

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.