Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Zabúdame, aké to je myslieť dlhodobo

22.09.2010, 09:15 | Pavel Sibyla | František Múčka | © 2010 News and Media Holding

E. Phelps: Ďalšia kríza môže byť niečo, čo sme ešte nezažili

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Rozhovor

Podstata kapitalizmu je nenahraditeľná, no vhodne zvolené dotácie, napríklad v oblasti zamestnanosti, zvyšujú celkovú prosperitu. Takto možno jednoducho zhrnúť ekonomické vierovyznanie amerického ekonóma Edmunda Phelpsa.

Spojené štáty sa rozhodli minúť na záchranu ekonomiky bilión dolárov. Aká časť z tejto sumy sú podľa vás peniaze vyhodené von oknom? 

Som presvedčený, že veľká časť z týchto peňazí stimulovala dopyt od spotrebiteľov, ktorý však napokon z veľkej časti skončil mimo USA. Toľko k americkému záchrannému balíku z medzinárodného pohľadu. Tieto peniaze boli premrhané peniaze. Americká vláda dokonca chcela od európskych krajín, aby zaviedli podobné stimuly. Ale tiež som si istý, že sa naštartovalo niekoľko celkom dobrých projektov, napríklad rozširovanie širokopásmovej internetovej siete. To bol dobrý nápad, aj keď nemám predstavu, ako sa zrealizoval. Ale zaznamenali sme tiež množstvo bezcieľnych projektov.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Rozhovor

Súvisiace články

Dve nezamestnanosti

Do štatistík sa vrátil rozdiel v počtoch ľudí bez práce známy z predkrízového obdobia

Kórea v predzvesti zmien

Človek lepší (ako) robot

Tablet podľa HP

Ústup malých telekomov

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.