Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Kto ovládne biznis s e-knihami

29.09.2010, 09:49 | Eva Vozárová | © 2010 News and Media Holding

Prvé e-knihy slovenských autorov chcú stihnúť vianočný trh

 • Tlačiť
 • 1

Papierová kniha sa v uplynulých storočiach nepochybne osvedčila. Otázka je, či spotrebitelia – obkolesení hi-tech hračkami – neočakávajú technologický pokrok aj pri tomto médiu. Šéf najväčšieho kníhkupectva na svete Jeff Bezos v tom má jasno. Aj preto je jeho Amazon lídrom v predaji elektronických kníh a zariadení na ich čítanie. A kým v zámorí riešia, čo spravia s nástupom konkurenčného iPadu, na Slovensku sa o digitálnej budúcnosti knižného biznisu hovorí len okrajovo.

Vydavatelia kníh nemusia mať k digitálnym médiám taký rozpoltený postoj ako vydavatelia denníkov, ktorí na jednej strane získavajú státisíce čitateľov na obrazovke počítača, no zároveň si podkopávajú tradičný biznis model. Ak ľudia prestávajú čítať literatúru, tak pre zmenu životného štýlu, nie preto, že knihy nájdu v digitálnej podobe zadarmo. Tenké elektronické čítačky ako Kindle od Amazonu či Sony Reader majú potenciál osloviť tých spotrebiteľov, ktorí sa čoraz viac vzďaľujú svojmu analógovému okoliu.

Sľubné čísla

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 1

Rubrika Téma - biznis s knihami

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.