Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Druhá strana

08.12.2010, 09:34 | gb | © 2010 News and Media Holding

Projektom Aqua Tethys sa môžu cítiť ohrození konkurenti i užívatelia pozemkov

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Ekonomika v SR

Neďaleko od Bardoňova je obec Podhájska. Pre jej otvorené termálne kúpele by sofistikovaný projekt Aqua Tethys znamenal silnú konkurenciu. Navyše firma Magma Zafír už poukazovala na zvláštne nakladanie s termálnou vodou v Podhájskej. Kúpalisko ju vraj nezatláča nazad do zeme, napriek tomu, že aj im štát zafinancoval reinjektážny vrt. Silne mineralizovaná teplá voda končila v potoku. Tlaky i hladina v milióny rokov starom podzemnom oceáne klesajú. Navyše Magma Zafír upozornila prokuratúru, že firma Geotermál Podhájska využíva vodu z podzemných geotermálnych vrtov, aj keď na ne nemá užívacie povolenie.

Polícia aj prokuratúra v Nových Zámkoch sa podozreniam z trestného činu ohrozenia a poškodzovania životného prostredia odmietli zaoberať. Prokurátor novozámockej okresnej prokuratúry argumentoval tým, že Trestný zákon sa vzťahuje iba na fyzické osoby. „Tresnú zodpovednosť právnických osôb tento zákon nepripúšťa,“ tvrdí vo svojom zamietnutí zaoberať sa prípadom prokurátor Vojtech Ernest. Stíhanie konateľom firiem v Podhájskej v tomto prípade teda nehrozí. No na obvinenia reagovali – svojsky. Po tom, čo reportéri Slovenskej televízie dokázali, že reinjektážny vrt je nevyužívaný, miesto obohnali plotom. Nik nepovolaný sa k nemu už nedostane.

Ďalším človekom, ktorému projekt môže prekážať, je vplyvný miestny veľkopoľnohospodár Ivan Gombár. Hospodári aj na pozemkoch, ktoré už dnes vlastní Magma Zafír. Spoločnosť mu na hospodárenie povolenie nedala. Napriek tomu mu na ne vypláca Pôdohospodárska platobná agentúra dotácie bez toho, aby mal na ne nájomné zmluvy.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Ekonomika v SR

Súvisiace články

Soitron mieni, zákazník mení

Ako sa IT firma vyrovná so stratou top klienta v outsourcingovom centre

Problém na vode

Ako bývajú realitky

Lev zareval druhý raz

Tatranské médiá

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.