Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Problém na vode

08.12.2010, 09:34 | Gabriel Beer | © 2010 News and Media Holding

O biznis s termálnymi vodami sa zaujímajú policajti

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Ekonomika v SR

Unikátny treťohorný oceán pod časťou západného Slovenska čaká na využívanie. No horúca voda v podzemí, namontovaná špičková technológia a obyvatelia obce Bardoňovo zatiaľ iba vyčkávajú. Nie na investorov. Netradične na policajtov.Úrad boja proti korupcii tentoraz nehľadá biele obálky. Zaoberá sa stavebným povolením spred šiestich rokov či nedoloženými licenciami na počítačový operačný systém.

Podľa nitrianskeho policajného vyšetrovateľa Júliusa Masaryka vydal bývalý starosta Bardoňova Ján Markovič stavebné povolenie bez patričnej projektovej dokumentácie.

Pre zainteresovaných v projekte Aqua Tethys to nie je žiadna novinka. Pod zámienkou zle vydaného stavebného povolenia spustil v roku 2007 policajný Úrad boja proti korupcii vyšetrovanie, nasledovali domové prehliadky. Podnikateľov, ktorí nápad unikátneho treťohorného podzemného oceánu rozpracovali, začali podľa ich slov sledovať neoznačené autá. Niekoľkokrát zaregistrovali vlámania do kancelárií. Na prvý pohľad nezmizlo nič a poplašné zariadenia boli ticho. V období letného striedania vlád sa navyše stratila dokumentácia tohto unikátneho projektu z trezoru ministerstva hospodárstva. Kto ho odniesol, zostáva neznáme.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Ekonomika v SR

Súvisiace články

Soitron mieni, zákazník mení

Ako sa IT firma vyrovná so stratou top klienta v outsourcingovom centre

Ako bývajú realitky

Lev zareval druhý raz

Tatranské médiá

Reštrukturalizácia ako terapia

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.