Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Soitron mieni, zákazník mení

08.12.2010, 10:06 | Jozef Andacký | © 2010 News and Media Holding

Čím Hewlett-Packard šokoval slovenský Soitron

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Infotrendy

Keď sa TREND začiatkom roka pýtal na perspektívy jedného z najväčších servisných centier na Slovensku, odpoveď jeho manažérov zo spoločnosti Soitron obsahovala prvky opatrného optimizmu. Napriek tlaku na zvyšovanie efektivity predpokladali stabilizáciu výnosov za služby vzdialenej správy serverov, IT infraštruktúry, aplikácií, databáz či obchodníckych softvérov – a neskôr aj ich mierny párpercentný nárast. Všetko sa zmenilo jedného jesenného dňa, keď od hlavného zákazníka centra, firmy Hewlett-Packard (HP), dostali nepríjemnú správu.

HP sa rozhodol, že väčšiu časť služieb, ktorú outsourcoval zo Soitronu, bude po novom riešiť vo vlastnej réžii. Dôvod? „HP ich považuje za svoj corebiznis,“ vysvetľuje výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva Soitronu Ondrej Smolár. Späť k zákazníkovi sa presunú všetky komplikovanejšie činnosti. Z výplatnej pásky Soitronu odíde tristo ľudí, viac ako polovica stavu centra zo začiatku tohto roka. Ostanú v ňom len základné služby a zopár špecializovaných projektov.

Štyridsať percent

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Infotrendy

Súvisiace články

Problém na vode

Megaprojekt využívania podzemných minerálnych vôd pri Bardoňove čelí niekoľkoročnému policajnému vyšetrovaniu

Ako bývajú realitky

Lev zareval druhý raz

Tatranské médiá

Reštrukturalizácia ako terapia

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.