Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Dvakrát postihnuté printy

17.02.2010, 10:43 | Tomáš Czwitkovics | © 2010 News and Media Holding

Ťažký rok tlačených médií

 • Tlačiť
 • 0

Trh s tlačenými médiami má za sebou ťažký rok. Spomedzi všetkých mediatypov patril do tej skupiny, ktorá bola najviac postihnutá krátením výdavkov na reklamu. Ťažké bolo udržať si aj čitateľov. Printy sú, s výnimkou pay-TV kanálov ako HBO, jediným médiom, pri ktorých konzumenti musia okrem samotného záujmu o obsah spraviť aj iný krok – čiahnuť do peňaženky. V čase ekonomických neistôt si to mnohí radšej rozmysleli. Alebo obsah vyhľadali zadarmo na internete. Napriek dvom takým silným faktorom dokázali niektoré tituly zvládnuť vlaňajšok so vztýčenou hlavou.

Klesal bulvár

Najsilnejší pokles by sa dal očakávať v segmente denníkov. Pri pravidelnom kupovaní patria k najdrahším titulom, bezplatné internetové spravodajstvo je ich najväčší konkurent. Segment ako taký klesol – pri spočítaní priemernej dennej predajnosti všetkých piatich novín (Nový Čas, Sme, Plus jeden deň, Pravda, Hospodárske noviny) sa dostal približne na úroveň rokov 2004 a 2005, keď väčšina denníkov zažívala svoje najsilnejšie obdobie vôbec. A keď Spoločnosť 7 Plus ešte nevydávala najmladší denník Plus jeden deň.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Marketing a médiá

Súvisiace články

Biznis so snehom nefunguje

Zo zimnej údržby chcú niektoré kraje urobiť zaujímavé podnikanie, zatiaľ sa to nikomu nepodarilo

Noví vlastníci menia SES

Prejdi na e-faktúru, zachrániš strom

Košiciam hrozí blamáž

Realitné sny železničiarov

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.