Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Olympijský Vancouver

17.02.2010, 10:44 | Joseph Burza

Mesto s vysokou mierou tolerancie môže byť inšpiráciou pre celý svet

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Cestovanie

Ľudia v kanadskom Vancouveri zvyknú hovoriť, že Boh za šesť dní stvoril svet, ale ten siedmy neoddychoval, lebo tvoril ich mesto. Faktom je, že Vancouver je každoročne hodnotený ako najkrajšie mesto sveta spolu s brazílskym Riom de Janeiro a austrálskym Sydney.

Prepracovaní a zaneprázdnení ľudia zvyčajne utekajú na dovolenku do Kanady, aby tu v tichu neskutočne krásnej prírody našli znova silu, ktorú v uponáhľanej Európe stratili. Iba deväť hodín lietadlom z Viedne alebo z Frankfurtu nad Mohanom. Pokoj, oddych a úsmev môže každý nájsť práve vo Vancouveri. Javorové listy v jesennej Britskej Kolumbii sú údajne nezabudnuteľné.

V roku 1778 James Cook podstatne podcenil krásu prírody a bohatstvo, ktoré táto časť sveta ponúkala. Nemohol vedieť všetko, ale aj tak dostatočne obohatil svet o nové poznatky. Našťastie, na palube svojej lode HMS Resolution mal múdreho mladého dôstojníka Georgea Vancouvera. Ten, očarený týmto kútom sveta, sa tam v roku 1792 vrátil, aby túto časť sveta zabral pre britské kráľovstvo. Vtedy ešte netušil, že mesto raz ponesie aj jeho priezvisko.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Cestovanie

Súvisiace články

Biznis so snehom nefunguje

Zo zimnej údržby chcú niektoré kraje urobiť zaujímavé podnikanie, zatiaľ sa to nikomu nepodarilo

Noví vlastníci menia SES

Prejdi na e-faktúru, zachrániš strom

Košiciam hrozí blamáž

Dvakrát postihnuté printy

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.