Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ako obnoviť dôveru

16.03.2011, 09:39 | Jana Hambálková | © 2011 News and Media Holding

Privátni bankári by chceli, aby klienti zabudli na úniky dát a oslabovanie bankového tajomstva

 • Tlačiť
 • 0

Tajné kontá vo Švajčiarsku, Luxembursku či Lichtenštajnsku už nie sú tým, čím bývali. Cudzincov z Európskej únie musia finančné domy v týchto baštách privátneho bankovníctva, ktoré využívajú aj slovenskí boháči, už viac ako päť rokov hlásiť ich domácim daňovým úradom. Ak si klient „odhalenie“ neželá, musí sa zmieriť s tým, že príde o čoraz väčšiu časť úrokov z peňazí odložených na zahraničnom účte. Ešte do konca júna tohto roka mu banka na základe európskej smernice musí strhnúť pätinu výnosov, od júla príde utajený boháč vďaka špeciálnej zrážkovej dani až o 35 percent zarobených úrokov.

Silnejúca regulácia

Nemalý tlak na znižovanie bankového tajomstva kvári privátne banky už niekoľko rokov. Okrem doznievajúcej krízy sa tak aktuálne musia vyrovnať aj s čoraz prísnejšou reguláciou. Vládam na starom kontinente, ale ani v USA sa totiž nepozdávajú služby finančných inštitúcií, ktoré umožňujú ich občanom ukrývať si majetky pred očami daňových úradov. Peniaze zo zdanenia tajných kont v zahraničí by sa po kríze vyprahnutým štátnym kasám zišli.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika TREND + Privátne bankovníctvo

Súvisiace články

Telenovela topí domácich tvorcov

Skutočne úspešný nemusí byť vždy TV líder, tvrdí riaditeľ televízie Joj František Borovský 6

Podivný zásah zhora

Capital Invest, neúspešné dlhopisy a poškodení

Druhý pokus pre bystrické pivo

Pomníky boomu

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.