Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Mladí a ambiciózni

16.03.2011, 09:38 | Martina Kláseková | © 2011 News and Media Holding

Slovenskí privátni bankári stále naberajú skúsenosti. Pomôcť im mohla aj kríza

 • Tlačiť
 • 0

Z malého prúdového lietadla vystúpi nižší starší pán s porednutými nakrátko zostrihanými vlasmi v tmavom obleku dokonalého strihu. V ruke nesie kufrík. Privátny bankár, ktorý priletel za klientom zo zahraničia, strohosťou pripomína postavu z filmov o agentovi Jamesovi Bondovi. Takto by mohla vyzerať jedna zo scén, ktorými sa hmýria zahraničné filmy. No ak by sa točil slovenský film, scénka by bola najskôr trochu iná. Privátny bankár by bol na zahraničné pomery zelenáč, mal by medzi tridsiatkou a štyridsiatkou. Niežeby si slovenskí tvorcovia potrpeli na pružnejšie telá, starší bankári na mladom slovenskom trhu zatiaľ veľmi nedorástli.

Nedostatkový tovar

Keď slovenskí finančníci hovoria o hľadaní správnych ľudí na oddelenia privátneho bankovníctva, ťažkajú si na neľahkú úlohu. Kvalitných adeptov je na trhu nedostatok. Hoci môžu mať vzdelanie, bankovú prax i tie najlepšie spôsoby, chýba im to, čo ich najviac odlišuje od kolegov zo starých zahraničných privátnych bánk. Skúsenosti. Nepomôže, že banky majú za sebou systémy na úrovni európskych matiek a rovnaký prístup na globálne finančné trhy. Bankári s klientmi musia zažiť viac. „Keď prežijete s klientom len to dobré, stále je to len 50 percent skúseností,“ hovorí šéf privátneho bankovníctva v ČSOB Miroslav Paulen. Aj preto sa na krízu rovnako ako jeho kolegovia z konkurenčných domov díva najmä ako na príležitosť podrásť.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika TREND + Privátne bankovníctvo

Súvisiace články

Telenovela topí domácich tvorcov

Skutočne úspešný nemusí byť vždy TV líder, tvrdí riaditeľ televízie Joj František Borovský 6

Podivný zásah zhora

Capital Invest, neúspešné dlhopisy a poškodení

Druhý pokus pre bystrické pivo

Pomníky boomu

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.