Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Dolu vodou

22.03.2011, 17:22 | Pavol Kubík | © 2011 News and Media Holding

Štát chce protipovodňové programy, ktoré tradičná veda odmieta

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Ekonomika v SR

Slovenskí vedci sa s jedným z mediálne najznámejších odborníkov na vodu Michalom Kravčíkom vadia už roky. „Technické riešenia protipovodňovej ochrany a princípy riadenia vodného hospodárstva prezentované M. Kravčíkom nepovažujeme za serióznu alternatívu k postupom uplatňovaným v modernej a technicky vyspelej civilizácii.“ V roku 2002 sa aj pod túto vetu podpísali členovia slovenskej vedeckej komunity z takmer všetkých oficiálnych inštitúcií, ktoré majú niečo do činenia s vodou, povodňami či počasím. Názor slovenskej vedeckej komunity na protipovodňové riešenia vychádzajúce z „novej vodnej paradigmy“ M. Kravčíka sa nezmenil ani po takmer desaťročí. No zmenilo sa to, že blízky spolupracovník M. Kravčíka a spoluautor jeho viacerých diel Martin Kováč sa vlani stal vládnym splnomocnencom pre povodne.

Pár milimetrov

Ešte vlani v októbri vláda schválila program integrovaného manažmentu povodní, podľa ktorého by mala ísť na programy inšpirované teóriou M. Kravčíka v najbližších desiatich rokoch jedna miliarda eur. Ministerstvo životného prostredia v pripomienkovom konaní okomentovalo materiál vetou, podľa ktorej program „nevychádza zo všeobecne akceptovaných vedeckých poznatkov“.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Ekonomika v SR

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.