Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Mocní muži v SIS

08.06.2011, 10:50 | Tom Nicholson

Mocní muži v SIS

 • Tlačiť

Rubrika

Ekonomika v SR

Okolo tajnej služby je ticho ako nikdy predtým. Odkedy prebral vedenie Slovenskej informačnej služby (SIS) Karol Mitrík, neobjavili sa žiadne škandály či zahanbujúce úniky informácií a nepočuť ani o vnútorných bojoch v službe. No medzitým, za zavretými dverami, sa na dva kľúčové posty dostali ľudia s pozoruhodnými kontaktmi na podsvetie a biznis.

Majiteľ SBS

Jedným z nich je R. O. Šéfuje odboru, ktorý má na starosti boj proti organizovanému zločinu vrátane odhaľovania ohrození ekonomických záujmov štátu. Ide o jeden z najväčších odborov kontrarozviedky.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť

Rubrika Ekonomika v SR

Súvisiace články

Daniari útočia

Štát prichádza na daňových únikoch ročne o stovky miliónov eur. Najviac peňazí mu uteká pri dani z pridanej hodnoty (DPH), z ktorej si mafiánske skupiny dokážu ulievať obrovské sumy. Ak by sa tomu podarilo zabrániť, štát by mal viac peňazí na služby občanom, poprípade priestor na znižovanie daňových sadzieb. Sťažiť život podvodníkom žijúcim na úkor štátneho rozpočtu má séria nových vládnych opatrení. Lenže hrozí, že niektoré z nich skomplikujú život aj poctivým podnikateľom. Zamestnávatelia tvrdia, že viaceré riešenia môžu citeľne zvýšiť administratívne zaťaženie firiem. Nové opatrenia sa do praxe premietnu najskôr na jar budúceho roka.

Ako sa varí antienergy drink

Kde skončia developeri, začínajú obchodníci

Kusová výroba zachránila martinskú Vienu

Reklamačné neporiadky

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.