Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Tretí smer kočovskej Helly

31.08.2011, 12:16 | Dominik Orfánus | © 2011 News and Media Holding

Neustále zmeny stratégie naučili slovenskú Hellu obracať sa

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Firmy v SR

Tvárte sa, že to nevidíte. Je to svetlo na nový Mercedes A, ktorý sa začne predávať o rok, hovorí šéf Hella Slovakia Front-Lighting Peter Bustin o výrobku vystavenom v jeho kancelárii. Tento závod v Kočovciach sa špecializuje na predné svetlomety do áut. A nie je pre rodinnú nemeckú firmu Hella špeciálny iba tým, že sa v ňom robia už teraz testovacie série na auto, ktoré ešte neexistuje. Robia tu aj svetlá na autá, ktoré sa už nevyrábajú vyše desaťročie, ako je Škoda Felicia, Mitsubishi Carisma či starší Volkswagen Passat, Golf a Bora. Takže v časti výrobnej haly je také malé múzeum.

Kia tam a späť

Kočovský závod má iba osem rokov a už zažil hocičo. Trikrát zmenu stratégie a výrobnej orientácie. Zisky i straty. Prístavby aj presun liniek z USA. Ako hovorí P. Bustin, Hella sa rozhodla pre Kočovce kvôli automobilovému „boomu“ na Slovensku. Písal sa rok 2003. Bratislavský Volkswagen sa rozširoval, investíciu ohlásil PSA Peugeot Citroën. Len žilinská Kia bola zatiaľ utajeným zámerom, nahlas sa o nej začalo hovoriť až o rok. Pre nemeckú Hellu dosť dôvodov, aby na Slovensku investovala.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Firmy v SR

Súvisiace články

Česko zavádza to, čo Slovensko

Česi nerušia superhrubú mzdu, pretože ju ešte ani nezaviedli

Skylink je na predaj

Obrana, ktorá nehryzie

Prepadovka vo firme

Odvodový bonus, krok prvý

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.