Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Až pätina Slovákov čelí chudobe

12.10.2011, 12:12 | Pavel Sibyla | © 2011 News and Media Holding

Pätina Slovákov čelí chudobe

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Ekonomika v SR

Scéna bežná pre všetky väčšie slovenské mestá: zarastený chlap v obnosenej koženej bunde kráča sídliskom. Ako prechádza popri kontajneroch na smeti, pristaví sa a dôkladne ich prekutre. V ten istý deň však reportér TRENDU vidí tohto muža aj druhýkrát – ako postáva v uniforme pracovníka bezpečnostnej služby v supermarkete v centre Bratislavy. Znudene sleduje zákazníkov obchodu plniacich nákupné vozíky rozličným tovarom, ktorého zvyšky bude možno neskôr preberať v smetných košoch. Dá sa predpokladať, že tento človek má poriadne hlboko do vrecka. No podľa štatistikov môže byť všetko inak a „bezpečáka“ prehrabávajúceho kontajnery sa chudoba netýka.

Relatívna dvanástka

Štatistický úrad (ŠÚ) SR zverejnil minulý týždeň kompletné výsledky zisťovania o príjmoch a životných podmienkach slovenských domácností – EU SILC 2010. Podľa neho v krízovom roku 2009 chudoba ohrozovala dvanásť percent domácností. V porovnaní s predošlým rokom, keď od Slovenska na tom bolo v Európe lepšie len Česko (8,6) a Island (10,2), ide o nárast o jeden percentuálny bod.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Ekonomika v SR

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.