Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Bruselský odpis slovenských farmárov

09.11.2011, 14:37 | Ivan Haluza | © 2011 News and Media Holding

Bruselský odpis slovenských farmárov

 • Tlačiť
 • 0

Keď pred dvoma rokmi Rumun D. Cioloş obsadil post eurokomisára pre poľnohospodárstvo, francúzsky prezident Nicolas Sarkozy to označil ako víťazstvo jeho krajiny. „Ako by sme mali ďalšieho komisára,“ povedal vtedy. Návrh aktuálnej reformy spoločnej poľnohospodárskej politiky na roky 2014 až 2020 dokazuje, že sa nemýlil. Zo sľubov o ukončení dvojrýchlostného dotovania starých a nových členov únie nezostalo skoro nič. Takže zvýhodňovanie západných farmárov vrátane tých francúzskych na úkor východných bude pokračovať napriek rozporu s prístupovými zmluvami aj po roku 2014. Dobre to ilustruje aj zmena, ktorou prešiel text návrhu reformy. Eurokomisárovi úradníci v ňom pre istotu slovíčko „spravodlivý“ nahradili za „spravodlivejší“.

Uprostred dlhov

Návrh reformy, ktorý v priebehu najbližšieho roka bude posudzovať Rada ministrov poľnohospodárstva a Európsky parlament, rozdiely v dotáciách medzi novými a starými členmi únie síce zmenšuje, no iba vo veľmi malej miere. Takže výkony a konkurencieschopnosť východných poľnohospodárov budú naďalej klesať, zatiaľ čo západný agrosektor bude produkovať mäsa či mlieka viac ako doteraz.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Téma - dotovanie poľnohospodárstva

Súvisiace články

Kapitálový bozk pre Poštovú banku

Banka v rámci čistenia gréckych bondov ohlásila posilňovanie kapitálu, podieľať sa na ňom má aj skupina J&T

Lezieme im na nervy

TREND Top 2011 - tabuľky

Reštart strojárne po Nafte

Problémom kapitalizmu sú nezodpovední politici

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.