Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Šľachtiteľa živí nábytok

09.11.2011, 14:37 | © 2011 News and Media Holding

Šľachtiteľa rastlín živí nábytok

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Podnikanie

Tuší, že nasledujúce mesiace budú v jeho podnikateľskom živote jedny z najťažších. Nevie, čo kríza ďalej prinesie. No je mu jasné, že na zmeny bude reagovať tak, ako to robil vždy: rýchlo ich akceptuje a prispôsobí im podnikanie. Keď Leo Čellár obchodoval s drevom a zrútil sa trh, rozbehol drevársku výrobu. Keď jeho odberatelia začali krachovať alebo presúvať linky do Ázie, stal sa dizajnérom a výrobcom nábytku. Produkty výrobného družstva Javorina, ktoré vlastní spolu s holandským partnerom Franciscusom Lambertusom Hamersom, sa najprv presadili v zahraničí, až potom na domácom trhu.

Nostalgia nezarába

Nie príliš vábne vyzerajúca budova škatuľového tvaru na kraji Spišskej Belej navonok neprezrádza, že v jej útrobách vzniká moderný nábytok. No za jej dverami má návštevník pomerne rýchlo jasno. Zariadenie z kvalitného dreva má strohé tvary, jednoduché línie. Vzhľadom na to, že ho Javorina úspešne predáva už niekoľko rokov, L. Čellár prekvapí poznámkou, že najviac by ho bavilo skúmať a šľachtiť rastliny. „Je to zaujímavá tvorivá práca. Človek má zodpovednosť len sám za seba. A nie je závislý od toho, čo robia iní,“ vzdychne si.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Podnikanie

Súvisiace články

Kapitálový bozk pre Poštovú banku

Banka v rámci čistenia gréckych bondov ohlásila posilňovanie kapitálu, podieľať sa na ňom má aj skupina J&T

Lezieme im na nervy

TREND Top 2011 - tabuľky

Reštart strojárne po Nafte

Bruselský odpis slovenských farmárov

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.