Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Teplárenské privatizačné repete

16.11.2011, 15:38 | Branislav Sobinkovič | © 2011 News and Media Holding

Zastavenie privatizácie teplární sa štátu vypomstí skôr

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Firmy

Teplárenskému déjà vu, ku ktorému došlo pred niekoľkými týždňami, nechýba humor. Napríklad: dôvody, pre ktoré opäť, už po druhýkrát stopli predaj štátnych teplární, sú takmer tie isté. Okolnosti oboch zbabraných operácií majú aj svoje odlišnosti, ktoré celému príbehu prinášajú trpkú príchuť. Firmy sú na rozdiel od prvého pokusu v horšej kondícii. Už nemajú čas odkladať nevyhnutné investície. Táto kombinácia problémov môže niektorým z nich zlomiť krk. Bez investora sa zachránia, len ak dostanú štátnu pomoc.

Politický kopirák

Najprv rozpad vládnej koalície, ktorou otriasali spory s jedným jej členom. Nasleduje vyhlásenie predčasných volieb a zastavenie rozbehnutých akcií. Medzi nimi je aj predaj šiestich štátnych teplární zásobujúcich Bratislavu, Košice, Trnavu, Žilinu, Zvolen a Martin.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Firmy

Súvisiace články

Zakážeme zisk, zdaníme bohatých

„Pokiaľ by bol Smer vo vláde, tak sa opäť vráti k PPP projektom, a to veľmi tvrdo,“ vraví šéf najväčšej opozičnej strany Robert Fico 3

Dvaja najsilnejší hráči

Slováci sa v SAP nestratili

Draho a komplikovane

Prečo nízky rast nestačí

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.