Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ako Vranovčania predávali káblovku

30.11.2011, 11:05 | Jozef Andacký | © 2011 News and Media Holding

Ako Vranovčania predávali káblovku

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Ekonomika

Letmý pohľad na Vranov nad Topľou ponúka typický príklad letargického slovenského regiónu. Nezamestnanosť vysoko nad republikovým priemerom, priemerná mzda zasa hlboko pod ním. Do eurofondového priemyselného parku Ferovo chodia ľudia aj po troch rokoch od otvorenia akurát na vychádzky, nová vykurovacia sezóny sa začína opäť s vyššími cenami tepla. Akoby nebolo dosť trápenia, začiatkom novembra niekoľko stoviek vranovských domácností prišlo aj o signál svojej káblovej televízie. Hĺbku krízy v dodávke televíznej zábavy ilustruje skutočnosť, že mestské zastupiteľstvo ju rozlúsklo až na tretíkrát. Skončila sa kontroverzným predajom mestskej káblovky.

Morálna povinnosť

Ešte predtým zmenila majiteľa druhá vranovská káblovka, ktorú prevádzkovala firma Telecom TKR Pavla Lulajku. Ten je pojmom v lokálnom prostredí, keďže TKR prevádzkuje aj lokálnu televíziu B52, ale i v celoslovenskom meradle. Na návrh jeho druhej firmy Telecom Corp. súdy pred tromi rokmi zastavili tender na licenciu na celoštátne digitálne terestriálne vysielanie, čo neskôr viedlo k rozporuplnému odvolaniu vtedajšieho predsedu Telekomunikačného úradu SR Branislava Máčaja. Opakovaný tender už s prehľadom vyhral Towercom, spájaný v médiách s finančnou skupinou J&T. V polovici apríla P. Lulajka previedol stopercentný podiel v TKR na Košičana Richarda Krajčiho a v septembri 2 500 prípojok a zákazníkov firmy kúpil káblový operátor UPC Broadband Slovakia.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Ekonomika

Súvisiace články

Záťah na medvede z Lamača

Šéf gangu piťovcov sa začal posúvať k tradičnejšiemu spôsobu života, kým ho nezatkla polícia

Šediny vyspelého sveta

Skok ponad krízu

Kde vziať peniaze

Slováci ukradli Messiho

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.