Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Teplárenské déjà vu

29.11.2011, 11:57 | Branislav Sobinkovič | © 2011 News and Media Holding

 • Tlačiť
 • 0

Štátne teplárne si v posledných mesiacoch zopakovali príbeh, ktorý už raz zažili. Začiatkom roka 2006 kabinet Mikuláša Dzurindu zastavil ich privatizáciu pre rozpad vládnej koalície. To isté sa udialo túto jeseň po páde vlády Ivety Radičovej.

Osud šiestich firiem zásobujúcich teplom Bratislavu, Košice, Žilinu, Martin, Zvolen a Trnavu bude závisieť od výsledkov predčasných parlamentných volieb. Ak sa moci chopí pravicová koalícia, je takmer isté, že privatizačný proces bude pokračovať. Ak sa vlády ujme zoskupenie, v ktorom bude popri strane Smer-SD figurovať niektorá z doterajších koaličných strán, rozhodnú o predaji teplární politické vyjednávania. A to, kto bude ovládať ministerstvo hospodárstva a Fond národného majetku (FNM).

V prípade jednofarebnej vlády vedenej Robertom Ficom je pravdepodobné, že privatizácia teplární bude zastavená na niekoľko rokov. To by bol zlý scenár nielen pre podvyživený štátny rozpočet, ale hlavne pre samotné teplárne. Privatizačný výnos v intervale 160 až 200 miliónov eur, ktorý si politici sľubovali z predaja teplárenských firiem, bude Slovensku chýbať. Teplárňam zasa investori, ktorí sú schopní prefinancovať modernizáciu technológií.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Slovensko a svet v roku 2012

Súvisiace články

Záťah na medvede z Lamača

Šéf gangu piťovcov sa začal posúvať k tradičnejšiemu spôsobu života, kým ho nezatkla polícia

Šediny vyspelého sveta

Skok ponad krízu

Kde vziať peniaze

Ako Vranovčania predávali káblovku

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.