Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Sneh bude určite, eurá možno

14.12.2011, 13:07 | Gabriel Beer | © 2011 News and Media Holding

Ako si lyžiarske strediská pomohli eurofondmi

 • Tlačiť
 • 1

Rubrika

Firmy

Ekonomická kríza, globálne otepľovanie a vyšperkovaná konkurencia v susednej krajine. Vražedná kombinácia pre podnikanie v zimnom cestovnom ruchu na Slovensku. Napriek tomu sa tohto roku bude o lyžiarov usilovať približne osemdesiat lyžiarskych stredísk s umelým zasnežovaním. A desiatky ďalších malých dedinských kopcov. Viacerým z nich hrozí, že to môže byť ich posledná sezóna.

Fondy pre veľkých

Silnejšie postavy slovenského biznisu si dokázali zdroje na svoje podnikanie na svahoch zabezpečiť. V eurofondovom programovacom období 2007 až 2013 šli obrovské balíky, na ktoré dohliadala Slovenská agentúra pre cestovný ruch, práve do lyžiarskych stredísk. Tak napríklad na novú sedačku zo Soliska do Furkotskej doliny dostala 1. Tatranská ešte nedávno patriaca Borisovi Kollárovi príspevok 5,26 milióna eur. Spoločnosť Immobau, za ktorou možno hľadať tradičného biznispartnera B. Kollára Petra Struhára, vybudovala zasa prepojenie Bachledovej doliny a Jezerska. Príspevok eurofondov: 4,12 milióna eur. Aj partner skupiny J&T v lyžiarskom biznise Roman Weck mal priklepnutý príspevok šesť miliónov eur na kabínkovú lanovku v Jasnej.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 1

Rubrika Firmy

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.